Mezoterapia jest aktualnie jedną z najskuteczniejszych, niechirurgicznych metod zatrzymywania procesów starzenia się skóry, która skierowana jest do kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Mezoterapia polega na podaniu substancji czynnych dobranych do potrzeb skóry (mogą to być: witaminy, kwas hialuronowy, aminokwasy, czy inne substancje) bezpośrednio w skórę za pomocą igły (mezoterapia mikroigłowa/ igłowa) lub metodą elektroporacji (mezoterapia bezigłowa).
Mezoterapia w widoczny sposób poprawia kondycję skóry, pomaga pozbyć się przebarwień, zmniejsza widoczność porów i sprawia, że cera jest promienna i świeża.
Efekty zabiegu widoczne są niemal od razu. Skóra poddana zabiegowi jest:
- jędrna
- gładka
- lepiej ukrwiona
- odżywiona
- elastyczna
- odbudowane zostają komórki skórne
- zniwelowane zostają cienie pod oczami.
Aby mezoterapia dała nam najlepsze efekty, zaleca się wprowadzenie serii zabiegów. Najczęściej wykonuje się ich od 3 do 5, jednak częstotliwość oraz liczbę dobieramy indywidualnie w zależności od potrzeb oraz stanu skóry.
Wyróżniamy trzy rodzaje mezoterapii:
MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA
Podczas zabiegu wykonywane są mikro nakłucia sterylną końcówką z igiełkami o niewielkiej grubości poszczególnych warstw skóry co skutkuje pobudzeniem i regeneracją włókien kolagenu i elastyny. Zabieg ten intensywnie poprawia wygląd skóry, jej strukturę, gęstość, elastyczność i wytrzymałość, minimalizuje zmarszczki mimiczne i wiele innych problemów z nasza cerą. Przez mikro nakłucia substancje aktywne ze specjalnie dobranej ampułki do potrzeb skóry natychmiast wchłaniają się w głębsze warstwy skóry. Podczas zabiegu wykorzystuję odpowiednio dobrany peeling chemiczny, który wzmacnia efekt zabiegu.
MEZOTERAPIA IGŁOWA Polega na aplikowaniu małych dawek preparatów tzw. „depozytów” w obszar skóry właściwej. Dzięki śródskórnym iniekcjom aktywnego preparatu poprawia się mikrokrążenie oraz zwiększa metabolizm komórkowy. Mezoterapia igłowa działa przeciwstarzeniowo i zapobiega przedwczesnemu zwiotczeniu skóry. Utrzymuje prawidłową elastyczność naskórka i włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne za jędrność naszej skóry. Przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający.
Polega na aplikowaniu małych dawek preparatów tzw. „depozytów” w obszar skóry właściwej. Dzięki śródskórnym iniekcjom aktywnego preparatu poprawia się mikrokrążenie oraz zwiększa metabolizm komórkowy. Mezoterapia igłowa działa przeciwstarzeniowo i zapobiega przedwczesnemu zwiotczeniu skóry. Utrzymuje prawidłową elastyczność naskórka i włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne za jędrność naszej skóry. Przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający.
Jeśli Twoja skóra wymaga odnowy i odmłodzenia, jest zmęczona, wiotka, z widocznymi cieniami i obrzękami, niewielkimi zmarszczkami to ten zbieg jest właśnie dla Ciebie! Jaki efekt otrzymamy dzięki mezoterapii okolicy oczu?
- Intensywne nawilżenie – głównym składnikiem produktów do mezoterapii, który jest odpowiedzialny za poziom nawodnienia skóry, jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy występuje w formie nieusieciowanej, co oznacza, że nie wypełnia, lecz pełni niezwykle ważną rolę rezerwuaru wody.
- Anti-aging – pobudzenie komórek (fibroblasty) do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny, dlatego uelastyczniają skórę oraz spłycają zmarszczki.
- Redukcja zasinienia – rozjaśnienie skóry, poprawa mikrokrążenia i wzmacnianie naczyń krwionośnych.
- Minimalizacja obrzęków – mezoterapie drenują skórę, usuwają nadmiar tkanki tłuszczowej i zapobiegają odkładaniu się komórek tłuszczowych.
- Ochrona antyoksydacyjna – zawarte w koktajlach antyoksydanty wspierają skórę w walce z wolnymi rodnikami, dzięki temu opóźniają procesy starzenia.
Jak wyglądamy po zabiegu?
Zaraz po zabiegu w miejscu iniekcji możliwe jest zaczerwienienie. Oprócz tego możemy zaobserwować miejscowe wzniesienia w miejscu podania preparatu, „depozyty”, co jest całkowicie normalne, z czasem będą one mniej widoczne (do 7 dni) . Po zabiegu skóra jest lepiej nawilżona, elastyczna i przede wszystkim wygląda młodziej.
Przeciwwskazania :
-gorączka
-ciąża oraz okres karmienia,
-choroby autoimmunologiczne,
-choroba nowotworowa,
-choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi,
-zaburzenia krzepliwości krwi,
-choroby krwi,
-nietolerancja iniekcji,
-aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry
-antybiotykoterapia